Франция надделя над Португалия в контрола (ВИДЕО)

Валбуена донесе успеха за „петлите” след майсторски пряк свободен

Франция победи Португалия в контролна среща,  която се проведе в Лисабон. Селекцията на наставника Дидие Дешан се поздрави след успех с 1:0. Голът бе дело на Матьо Валбуена няколко минути преди последния съдийски сигнал.

Звездата на „мореплавателите” Кристиано Роналдо започна като титуляр двубоя и остана на терена до 67-ата минута.

През първото полувреме футболистът на Пари Сен Жермен Блейз Матюиди можеше да открие резултата, но ударът му бе отразен от Руй Патрисио.

Двата тима изиграха много скучно първо полувреме, в което тотално отсъстваше офанзивната мощ и от двете страни.

През втората част двата отбора създадоха повече интересни положения, но в крайна сметка домакинът на Евро 2016 ликува накрая. Валбуена изпълни прецизно пряк свободен удар – без да остави шанс на Патрисио.