Фетел ще плати от джоба си счупеното предно крило на болида си

Фетел ще плати от джоба си счупеното предно крило на болида си

След като спечели втората си световна титла Себастиан Фетел предложи да плати от собствения си джоб на Ред Бул за смяната на предното крило на своя болид

След като спечели втората си световна титла Себастиан Фетел предложи да плати от собствения си джоб на Ред Бул за смяната на предното крило на своя болид.

В петък по време на първите свободни тренировки Себастиан претърпя лек инцидент, при който потроши носа и предния крилен елемент на автомобила си.
 
Вследствие на това от фабриката на отбора в Милтън Кийнс специално бе изпратено ново предно крило, с което Фетел спечели 12 квалификация от началото на сезона, а впоследствие финишира на трета позиция и заслужи втората си световна титла в най-високоскоростната надпревара на планетата.
 
Шефът на екипа на Ред Бул Кристиан Хорнер заяви, че жестът е типичен за германския пилот, който е "отборен играч".
Сметката, която Фетел ще трябва да плати за новото крило и доставката до японската писта "Сузука", ще бъде около 120 хиляди евро, прогнозира бившият световен шампион Ники Лауда.
 
Това едва ли ще бъде проблем за германския пилот, който е спечелил около 16 милиона евро през този сезон, според проучване на германска агенция.
Верстапен ще отбележи последното състезание на Зандвоорт със специална каска

Четирикратният световен шампион Макс Верстапен показа специалната каска, с която ще се състезава в домашната си Гран При на Нидерландия следващата седмица

Никола Цолов прави първия си тест на болид от Формула 1

Българският пилот Никола Цолов ще направи първия си тест с болид от Формула 1 в края на този месец на трасето "Имола", съобщава италианският журналист от Моторспорт - Джакопо Рава.

Никола Цолов ще кара болид от Формула 1 този месец на Имола

Никола Цолов ще проведе първия си тест във Формула 1 в края на този месец, твърди журналистът от Motorsport.com Italia Якопо Рава

Кадилак смени отборния директор на тима във Формула 1

Сериозна промяна по време на лятната пауза

Шефът на Формула 2 с огромно признание за Цолов

“Никола е фаворитът за титлата”, заяви Бруно Мишел

Верстапен обявявя бъдещето си преди домашното си състезание

Бъдещето на Макс Верстапен във Формула 1 може най-накрая да бъде окончателно потвърдено по време на състезателния уикенд за Гран При на Нидерландия на пистата "Зандворт", смята бившият нидерландски пилот Роберт Доорнбос