Коринтианс лидер в Бразилия след дебюта на Императора (видео)

Бившият бразилски национал осъществи дългоочаквания дебют за тима при класика над Атлетико Гоянензе

Коринтианс излезе начело в бразилското футболно първенство след победа с 3:0 над Атлетико Гоянензе. Дългоочакван дебют за Коринтианс направи бившият бразилски национал Адриано.

Коринтианс изоставаше с 2 точки преди уикенда, но вече води в таблицата, след като досегашният лидер Вашко да Гама загуби с 0:3 при гостуването на Интернасионал. Лидерът е с 51 точки.

Защитникът Леандро Кастан даде преднина на Коринтианс в 9-а минута, а нападателят Уилиан направи 2:0 в 37-а минута. Плеймейкърът Алекс оформи крайното 3:0 малко преди почивката.

Адриано, който доскоро лекуваше контузия, дебютира за Коринтианс, след като влезе в игра в 79-а минута под бурните аплодисменти на препълнения стадион.

"Благодаря на публиката за посрещането. Не съм в най-добра физическа форма, но постепенно ще наваксам изоставането си и ще помогна на Коринтианс", каза Адриано.

В дербито на Рио де Жанейро Фламенго победи Флуминензе с 3:2. Фламенго на два пъти изоставаше в резултата на стадион "Енженяо", но аржентинецът Дарио Ботинели донесе победата на тима с два гола в самия край на мача.

Ботинели изравни за 2:2 от фаул в 86-а минута, а минута преди края отбеляза и победния гол за Фламенго.

Преди това Рафаел Собиш и Мануел Лансини отбелязаха за настоящия шампион, а за Фламенго се разписа Тиаго Невеш, като всичките пет гола паднаха през второто полувреме.

С тази победа Фламенго се изравни по точки, с по 47, с третия в класирането Сао Пауло.

Без звездата Неймар, който е зает с националния отбор, Сантос победи с 1:0 в друго класическо дерби  - с Палмейрас.

Извън състава на "бяло-черните" бяха и другите две звезди на тима Гансо и Елано, но въпреки това с гол на Боржес в 75-ата минута Сантос спечели срещу водения от Луис фелипе Сколари тим.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)