Бразилия победи Мексико с голове в края

Загубата пък бе първа за Мексико под ръководството на селекционера Хосе Мануел де ла Торе.

Късни голове на Роналдиньо и Марсело донесоха успеха на Бразилия с 2:1 в контрола срещу Мексико. Успехът на кариоките освен това дойде, въпреки че почти цял мач те играха с човек по-малко. Загубата пък бе първа за Мексико под ръководството на селекционера Хосе Мануел де ла Торе.

Резултатът в мача бе открит още в 10-а минута, когато Пабло Барера проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където обаче в опита си да избие Давид Луис заби топката в собствената си врата.

Шансовете за успех на Мексико се повишиха още повече малко по-късно, когато десният бек на Барселона Даниел Алвеш получи втори жълт картон за събаряне на Хавиер Ернандес в наказателното поле. Така Алвеш остави съотборниците си с човек по-малко на терена, а домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ударът на Андрес Гуардадо обаче бе спасен от вратаря Джеферсън.

Обратът дойде в последните 10 минути на двубоя. Роналдиньо изравни с точен удар от 15 метра, а победата донесе Марсело, който нахлу в наказателното поле и с мощен удар вкара във вратата на Санчес, който изигра своя мач номер 100 с екипа на Мексико.

За Бразилия двубоят бе поредната контрола преди Световното през 2014-а. Тъй като са домакините на надпреварата, „кариоките” няма да играят квалификации, така че ще се готвят за първенството само с контроли.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)