Тина Манолова и Денислав Проданов триуфмираха с „Купа Варна“

Тина Манолова и Денислав Проданов триуфмираха с „Купа Варна“

Победители на двойки са Веселин Киселков /ТК“Авеню“Бс/ и Алекс Генчев

Тина Манолова от ТК “Черно море-Елит“ и Денислав Проданов от ТК „Свиленград“ спечелиха шампионските трофеи при девойките и юношите на Държавния турнир до 14 години „Купа Варна“.

Домакините от ТК „Черно море-Елит“ имаха поводи за радост след отличното представяне на състезателката на клуба Тина Манолова. На своя територия тя не остави много шансове на конкурентките си, като във финала се справи с 6:2, 6:1 с Елена Кралева от ТК“Галакси“ Бургас.

Двете тенисистки се изправиха една срещу друга и във финала на двойки, като и тук победата остана за Тина, която си партнираше с Велина Минчева ТК “Академик83“ Пловдив. Тренчева беше в тандем с Лилия Димова „Велто“.

При юношите шампион стана Денислав Проданов, който на финала се наложи с 6:3, 4:6, 6:4 над Васил Димитров ТК „15:40“.

Победители в турнира на двойки са Веселин Киселков /ТК“Авеню“Бс/ и Алекс Генчев /ТК“Железничар“/, които спечелиха титлата след успех над Самуил Конов /ТК“Кристи“ Дряново/ и Васил Димитров /ТК“15:40“/.

Нестеров започна с победа в Италия

Иван Иванов стартира от основната схема

Гришо разбра с кого започва в квалификациите за Ролан Гарос

Григор Димитров ще играе срещу 22-годишния португалец Хайме Фария на старта на квалификациите на откритото първенство по тенис на Франция

Донски с титла на двойки на „Чалънджър“ в Португалия

Това е четвърта титла на двойки от сериите за българина

Елина Свитолина е новата шампионка в Рим (ВИДЕО)

Украинката детронира от трона Коко Гоф

Синер би Медведев за финал в Рим (ВИДЕО)

Яник Синер спечели с 6:2, 5:7, 6:4 срещу Даниил Медведев и се класира на финал на турнира по тенис за мъже от сериите Мастърс 1000 в Рим, който е с награден фонд 8.235 милиона евро.

Донски шампион на двойки в Португалия

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски спечели титлата на двойки на турнира по тенис на клей от сериите „Чалънджър 100“ в Оейраш (Португалия) с награден фонд от 160 680 евро.