Трета квота за България и още два бронза за борците ни

Трета квота за България и още два бронза за борците ни

Михаил Ганев загуби спора за бронза от Мохамед Каримимачиани (Иран) с 0:12

Михаил Ганев донесе трета олимпийска квота за България на световното по борба в Лас Вегас. 

 

В кат. до 86 кг на свободния стил той стигна до малкия финал, с което си осигури виза за игрите Рио 2016. В спор за бронза обаче световният първенец от 2010-а падна от иранеца Мохамед Каримимачиани (Иран) с 0:12.

 

Квоти преди това спечелиха Елис Гури (98 кг) и Тайбе Юсеин (63 кг).

 

На старта в категорията Ганев надви Единсон Амбросио (Перу) с 3:0, после се справи с казахстанеца Адилет Давлумбайев (Казахстан) с 13:9, а на четвъртфиналите отстъпи пред световния шампион Абдулрашид Садулаев (Русия) с 0:10. 

 

Така в репешажите Ганев надви Уитумен Оргодол (Монголия) с 11:0.

 

Световният вицешампион от 2013-а Владимир Дубов донесе първо отличие при мъжете от Лас Вегас.

 

В неолимпийската категория до 61 кг той спечели бронз, след като измъкна трудна победа от японеца Масаказу Камои (Япония) - 3:2.

 

Преди това той срази Рамил Раджепов (Тюркменистан) с 5:0 и арменеца Володя Франгулян (Армения) – 10:7 на четвъртфиналите. После обаче Дубов отстъпи пред бъдещия шампион Хажи Алиев (Азербайджан) с 2:6, след като бе повел с 2:1.

 

При жените Джанан Манолова също спечели бронз в неолимпийската категория до 60 кг.

 

Това е четвърто отличие за България от Лас Вегас след бронза на Евелина Николова (55 кг), Тайбе Юсеин (63 кг) и Дубов (61).

 

В малкия финал Манолова надви драматично Яжен Сун (Китай) с 3:1. Секунда преди края медалът бе в ръцете на китайката при резултат 1:1 и предимство за азиатката. Манолова обаче не се предаде и с невероятна атака обърна резултата в своя полза,секунда преди края и триумфира с успеха.

 

На осминафиналите Манолова надви с 6:4 една от фаворитките Сакая Сакамо (Япония) с 6:4, след което тушира Верoника Иванова (Беларус) 5,25 секунди преди края в мач, в който губеше с 1:7. 

 

На полуфинала Джанан отстъпи пред Сухе (Монголия), която я тушира 15 секунди преди края на първата част.

 

Днес излизат последните ни представители в свободната борба при мъжете.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.