Оспорвано започна Гран При Сливен по мотокрос

90 състезатели от 6 държави участват в 8-ия кръг на Републиканския шампионат

90 състезатели от 6 държави (Гърция, Кипър, Турция, Сърбия, Молдова и България) участват в 8-ия кръг на Републиканския шампионат на България по мотокрос. На отлично подготвеното трасе в Сливен на мотополигон „Бършен” пилотите завършиха свободните тренировки и квалификациите за място във всички класове преди утрешните стартове.

Единствено в МХ по традиция в съботния ден се състоя първия манш за кръга, който беше спечелен от Мартин Тодоров (Ямаха). Водачът във временното класиране за шампионата Тодоров стартира отлично и поведе колоната като във всяка обиколка увеличаваше преднината си пред останалите пилоти и заслужено спечели първия манш. Втори се класира Юлиян Райчев (Кавазаки), а трети финишира Веселин Малинов (Ямаха).

При МХ 65сс. Кристиян Иванов (КТМ) направи най-бърза обиколка в квалификацията 2.07.290.

След него по време се наредиха Димитър Грозданов (КТМ)-2.07.314 и Виктор Бориславов (КТМ) с 2.12.944.

В МХ 85сс. квалификацията за място спечели Жулиян Георгиев (КТМ), който даде най-бързо време 1.56.620. Втори с 1.57.401 остана Алекс Димитров (КТМ), а трети Румен Мирчев (Ямаха)- 2.03.039.

Изключително интересно беше в МХ2 където четирима състезатели завършиха квалификацията, давайки времена през няколко хилядни от секундата. Иван Петров (КТМ) спечели първия избор на стартовата бариера за утрешното състезание с 1.46.469. Втори по време е Валентин Роглев (Кавазаки)- 1.46.867. Трети от квалификацията стана Хакан Халми (КТМ)- 1.46.993, а Майкъл Иванов (Хускварна) остана с четвърти резултат 1.47.281.

Тодор Тотев (Хонда) в МХ1 спечели квалификационната сесия с най-бърза обиколка- 1.49.006, Николай Йовчев (Хонда) остана с второ време – 1.50.550, трети се нареди Денислав Ангелов (КТМ) с 1.51.197

Утре / неделя/ от 10.30 е официалното откриване на Гран При Сливен, а след него ще се състоят и състезателните маншове във всички класове от 8-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос.