Щутгарт с ценно 2:0 над Хофенхайм

Волфсбург се наложи с 2:1 над Нюрнберг, Аугсбург удари Майнц с 1:0 като гост

Отборът на Щутгарт продължава с добрите си изяви от началото на сезона, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Хофенхайм. Срещата се игра на стадион „Мерцедес Бенц Арена” и бе от програмата на 9-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Първата част премина под диктовката на домакините, но в нея зрителите не видяха голове и развръзката трябваше да дойде през второто полувреме.

В началото на втората част обаче, в 48-ата минута, Хажнал намери Оказаки в наказателното поле, а японецът с удар с десния крак даде преднина на швабите.

След гола гостите се опитаха да върнат попадението, но вместо това 13 минути преди края на двубоя домакините нанесоха своя решителен удар. Тогава Ворса спъна Погребняк в пеналта си и реферът отсъди дузпа в полза на Щутгарт. Зад топката застана самият Погребняк, който не сбърка, оформяйки и крайното 2:0.

В друг мач от този 9-и кръг на първа Бундеслига, отборът на Волфсбург също записа ценен успех, след като се наложи с 2:1 над състава на Нюрнберг.

Двубоят на „Фолксваген Арена” започна добре за „вълците”, които излязоха напред в резултата в 24-ата минута, когато Манджукич засече с глава центриране отляво на Дежага.

До края на полувремето повече голове не паднаха, но в 70-ата минута гостите попариха феновете на домакините, след като Симонс намери Айглер в пеналта, а последният с десния крак възстанови статуквото.

До края на мача обаче имаше време за финален натиск на „вълците”, който даде резултат в 82-ата минута, когато Франц фаулира Дежага и съдията даде дузпа за Волфсбург. Зад топката застана Манджукич, който вкара втория си гол в мача, оформяйки и крайното 2:1.

На стадион „Кофас Арена” пък, домакините от Майнц паднаха с 0:1 от новака Аугсбург, като автор на единствения гол бе Бракер от дузпа в 88-ата минута.