Нова Зеландия се класира на финала на световното по ръгби

Домакинът Нова Зеландия се класира на финала на седмото световно първенство по ръгби.

Новозеландците победиха Австралия с 20:6 пред 60 087 зрители на "Идън Парк" и за трети път в историята ще спорят за титлата.
 Ма'а Нону реализира единственото есе в шестата минута на срещата, след което Пири Уийпу вкара четири наказателни удара, а Аарън Крюдън добави един дроп гол. Джеймс О'Конър реализира от наказателен удар през първата част, а малко преди почивката Куейд Куупър се отличи с дроп гол, но това се оказа недостатъчно за шампионите от 1991 и 1999 година.

Така в спора за титлата на 23 октомври Нова Зеландия ще се изправи срещу Франция в повторение на финала на първото световно първенство през 1987 година, когато новозеландците триумфираха след 29:9.

"Петлите" достигнаха до финала след драматичен успех над Уелс с 9:8 вчера. Ръгбистите на Франция също за трети път се класираха на финал, но ще търсят първа титла, след като и през 1999 година останаха със сребърните отличия след 12:35 срещу Австралия в мача за трофея.
Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“