Нищо ново: Херо пак би Левски, „сините” пак бездушни далеч от „Герена” (видео)

Черноморец положи столичани с 2:0 пред 5 хиляди на „Лазур”

Отборът на Черноморец продължава със силните си игри от началото на сезона, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Левски. Срещата се игра на стадион „Лазур” пред около 5 хиляди зрители и бе от програмата на 9-ия кръг на родната „А” група.

Преди мача феновете на двата отбора опънаха транспаранти в подкрепа на наставника на „акулите” – Димитър Димитров, на когото му бе открит тумор в стомаха. Това бе 5-и различен отбор, с който специалистът побеждава „сините”.

Изключително слаб мач за столичани направиха Арш и Тодор Христов, както и Калво, който влезе като резерва през втората част. За домакините пък Жужу изигра поредния си страхотен двубой за „акулите”.

Двубоят започна с по-добра игра на гостите и няколко мелета в наказателното поле на Стоян Колев. В 14-ата минута Гаджев стреля коварно от фаул, но кълбото премина покрай вратата на домакините, а 4 по-късно Грийн опита късмета си от дистанция, но и той не можа да намери целта.

С течение на времето бургазлии успяха да изнесат играта в центъра на терена, но „сините” продължаваха да са по-активният отбор. В 41-ата минута Райков получи от дясно на наказателното поле и шутира технично към далечния ъгъл, но над вратата.

В края на полувремето, в 43-ата минута, Гаджев качи топката на главата на Грийн, холандецът отправи удар, но покрай вратата на Колев.

Втората част започна нервно, с доста нарушения в центъра на терена, но постепенно „акулите” успяха да наложат своя стил и да започнат да притесняват Пламен Илиев. В 48-ата минута Андонов шутира с левия крак, но покрай вратата.

Така се стигна до 69-ата минута, когато след бърза контраатака, Асис изведе Жужу в пеналта, а нападателят с остър удар с десния крак открива резултата.

Веднага след подновяването на играта Черноморец буквално нокаутира Левски, след като Топката бе отнета от Арш, Дянков пое на лявото крило и стигна до наказателното поле, центрира меко, Анеси надскочи Старокин и с глава удвои преднината на "акулите".

След втория гол Георги Иванов направи няколко промени, а гостите веднага вдигнаха оборотите и натиснаха съперника си в половината му. В 77-ата минута Йовов стреля от фаул, но Колев спаси, а минута по-късно Калво отправи много силен удар, но топката срещна външната част на гредата и излезе в аут.

До края на двубоя се запомниха два неточни изстрела на Гаджев, както и спасяване на Колев след удар на Калво, но повече попадения не паднаха и така Черноморец се наложи над Левски с 2:0.