Нюкасъл остана в топ 4 след равенство с Тотнъм (видео)

"Свраките" продължават да са непобедени през новия сезон след 2:2 с "шпорите" на "Сейнт Джеймсис Парк"

Отборът на Нюкасъл продължава да е непобеден в Премиършип през настоящия сезон, след като завърши при равенство 2:2 днешното си домакинство на Тотнъм от 8-ия кръг на английската Висша лига. Двата отбора сътвориха истински спектакъл и не успяха да се победят, като грабнаха по точка от срещата. „Шпорите” на два пъти повеждаха в резултата, но „свраките” все пак се връщаха в двубоя и така мачът завърши наравно – 2:2.

Първата част не предложи много вълнуващи моменти. Скот Паркър пробва късмета си в 10-ата минута, но ударът на английския национал бе блокиран. Броени секунди по-късно Джейк Ливърмор нанесе точен изстрел, който обаче бе отразен от Тим Крул. Нюкасъл създаде първата опасност пред Брад Фридел в средата на първата част, когато Демба Ба стреля отблизо, но американският страж реагира отлично и не допусна попадение. В 40-ата минута Тотнъм получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар и застаналият зад топката Рафаел ван дер Ваарт не сбърка, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Крул. До края на полувремето Демба Ба опита да изравни, но не съумя да преодолее Фридел.

Бившият нападател на Хофенхайм и Уест Хем и настоящ футболист на „свраките” обаче се разписа малко след началото на втората част, в 48-ата минута. Ба отбеляза от близко разстояние и по този начин върна тима си в мача.

Тотнъм обаче заигра по-активно от своя съперник и след няколко пропилени възможности, Джърмейн Дефоу отправи неспасяем изстрел, правейки резултата 1:2. Нюкасъл обаче не се предаде и удвои усилията си в атака, като това доведе до резултата в 86-ата минута, когато Амеоби оформи крайното 2:2.

След равенството Нюкасъл заема 4-ата позиция в Премиършип и е с 16 точки. Тотнъм е на 6-ото място с 13 пункта.

Съдия от Нидерландия сътвори здрав скандал

ОБЗОР: Брест спечели последната френска квота за Шампионската лига (ВИДЕО)

С победа над Тулуза

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)