Славия продължава да лети, този път взе скалпа на Локо Пд (видео + снимки)

„Белите” поздравиха феновете си с домакинска класика

Славия продължава да лети. Тимът на Мартин Кушев продължи убедително победната си серия в А група и вече има пет поредни успеха. „Белите” се наложиха с класическото 3:0 над Локомотив Пловдив. Николай Божов и Жуниор на два пъти изковаха успеха на столичани.

Двата тима направиха интересен, открит мач, с голямо желание за победата. Футболистите на Славия обаче играха по-концентрирано и напълно заслужено се поздравиха с победата. Показателно за играта на „смърфовете” бе това, че президентът на тима Константин Динев напусна стадиона пет минути преди края.

Така, най-старият столичен клуб вече заема четвъртото място с 19 точки, а Локо Пловдив е осми със 17.

Още от началото двата отбора показаха, че нямат намерение здраво да се бранят , а ще играят открит и атрактивен футбол. Все пак гостите от Пловдив започнаха срещата малко по-активно и още в третата минута пред тях се откри великолепна възможност да открият резултата. Тогава Даксон копна топката, прехвърли няколко защитници и намери в наказателното поле опитния Здравко Лазаров, който преодоля вратаря Стефано Кунчев, но Живко Желев изчисти преди кълбото да премине голлинията.

Постепенно играта се поизравни, преобладаваха единоборствата в средата на терена, като и двата тима разчитаха на изненадващи пасове от дълбочина и контраатаки. Домакините обаче погледнаха по-смело към вратата на „смърфовете”. В 18-ата минута Илия Илиев изпълни технично пряк свободен удар и топката като по чудо не влезе във вратата – кълбото премина буквално на сантиметри от горната греда.

Момчетата на Мартин Кушев започнаха да играят с по-голямо самочувствие, да атакуват по-масирано и логичното се случи в 32-ата минута. Звездата на тима Нико Божов изпрати истински снаряд от около 25-30 метра, като не остави никакви шансове на Ставрев да направи каквото и да е.

Окрилени от това попадение „белите” продължиха да играят амбицирано, докато гостите от Пловдив не успяха да се отърсят от шока от гола и получиха втори  само след седем минути игра. Тогава Валери Георгиев направи непростима грешка в защита, като подаде топката на дебнещия Жуниор. Бразилецът се възползва от това и разстреля за втори път стража на „смърфовете”.

До края на частта домакините се групираха добре в защита и не позволиха на Локомотив да стигне лесно до вратата им.

Второто полувреме гостите започнаха амбицирано срещата и на няколко пъти се озоваха на доста изгодни позиции, но ги пропиляха с лека ръка. Пловдивчани сами си направиха двубоя още по-труден, след като Витанов получи два жълти картона в рамките на няколко секунди. Въпреки това те не се отказаха и продължиха да атакуват. В 66-ата минута Родригес бе намерен непокрит в наказателното поле, но пропусна да намали изоставането от около 3-4 метра.

Пет минути преди края на двубоя отлично представящия се Жуниор сложи окончателно точна на спора в този мач с второто си попадение след бърза контра, в основата на която бе Галин Иванов. „Черно-белите” така и не намериха адекватни футболни аргументи да се противопоставят на Славия и не успяха да запишат поне почетно попадение.