И с резервите Байерн продължава без грешка в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците с пета поредна победа

Байерн постигна пета поредна победа в Бундеслигата. Момчетата на Хосеп Гуардиола надиграха като гост Дармщад с 3:0 и събраха 15 точки, оглавявайки временното класиране.

И всичко това при все, че Гуардиола даде почивка на Филип Лам, Шаби Алонсо, Тиаго, Томас Мюлер и Робърт Левандовски. Той ги пази за предстоящия двубой на тима от Шампионската лига във вторник.

Резултатът бе открит още в 20-ата минута от Артуро Видал, който реализира първия си гол за клуба. Той реализира с мощен удар след пас на Дъглас Коща.

В 34-ата минута домакините за малко не изравниха чрез Строх-Енгел, а минута по-късно имаха претенции и за дузпа.

Само за малко повече от минута игрово време Байерн отбеляза на два пъти през втората част. Първо в 62-ата Кингсли Коман отбеляза за първи път в Бундеслигата благодарение на извеждащ пас на Роде.

Самият Роде оформи крайното 3:0 като бе застанал добре на задната греда.

По този начин Байерн продължава да няма загуба в 46 мача преди зимната пауза. Последното им подобно поражение датира от октомври 2012 срещу Леверкузен.

Волфсбург излезе на трето място в класирането след успех с 2:0 над Херта. Точен на два пъти в последните 15 минути бе Бас Дост.

Кьолн съумя да вземе минимална победа с 1:0 над Борусия (М), а Хамбургер и Айнтрахт не си отбелязаха гол.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от V кръг на Бундеслигата:

Майнц 05 - Хофенхайм 3:1
0:1 Шмид (13`)
1:1 Мали (11`)
2:1 Мали (61`)
3:1 Мали (68`)

Дармщад - Байерн 0:3
0:1 Видал (20`)
0:2 Коман (62`)