При отлична организация и топло време завършиха квалификациите в Плевен

Чой не участва във втория тур, но изключителното му време от първия го изпрати на лидерската позиция за утрешния старт

Летищен комплекс „Долна Митрополия“, Плевен  отново е домакин на Гран При България и  стана арена на заключителните борби в Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм при най-бързите пилоти на писта, както и на определящите титлите в Европейския шампионат по СуперМото.

При отлична организация и топло време завършиха квалификациите във всички класове като в състезанието участват 95 пилота от 6 държави (Гърция, Сърбия, Македония, Турция, Румъния и България).

В клас SP125, Милен Георгиев (Априля)  даде най-добри времена в квалификациите като по -бърз бе в първата – 1.53.487 минути. Основния му съперник Жулиета Ленкова (Априля) ще стартира от втората позиция , правейки обиколка в рамките на 1.59.017. С трето време е Християн Бузалковски (Македония , Априля)- 2.00.752.

При  Суперспорт 600сс. Йонел Паскота (Румъния , Ямаха) спечели правото да застане на първата позиция на стартовата решетка след много силно каране в първата квалификация и време 1.35.824. След него е  Александър Георгиев (Хонда) с резултат от 1.37.368, трети по време от днес е Бойко Божинов (Ямаха)- 1.38.150.

В топ класът SuperBike Майкъл Чой (БМВ) не участва във втората квалификация, но изключителното му време от първата – 1.32.091 го изпраща на лидерската позиция на утрешния старт . Ангел Караньотов (Кавазаки) е втори от сериите с най-бърза обиколка в рамките на  1.33.604, а трети временния водач за Източноевропейския шампионат Красен Кънчев (БМВ) с 1.34.403. Състезанието между тримата се очаква с огромен интерес , имайки предвид, че крайното подреждане в генералното класиране на този клас ще стане ясно утре на пистата в Долна Митрополия.

При F 600  с най-добро време от квалификационните серии е Павел Драганов (Кавазаки)- 1.39.931 минути , като след него на стартовата решетка ще застанат Емил Андреев (Кавазаки)-1.40.554 и Тодор Меченски (Ямаха), който даде трето време с 1.42.196.

В клас F1000 Красимир Михайлов (БМВ) ,който вече е Източноевропейски шампион един кръг преди края даде най-бързо време от двете квалификации  в рамките на една обиколка 1.38.548 и ще застане на първа позиция на старта, втори Михаил Атанасов (Сузуки) с 1.38.741, а трети по време Ангел Ангелов (БМВ)- 1.39.401.

В Европейския шампионат по СуперМото 65+85 сс. победител в квалификацията преди утрешния първи манш стана Кан Ончу (Турция, КТМ), който спечели първата позиция правейки най-бърза обиколка 1.31.327. Само на 0.048 сек. зад него остана брат му Дениз – 1.31.375, а с трето време финишира Димитър Петров (КТМ)- 1.33.722.
Мартин Чой и тимът му влязоха в Топ 10 на Световния ендуранс шампионат по мотоциклетизъм

Официално: Марк Маркес ще се състезава за Дукати