Висока оценка за Варна 2011 още на старта

Висока оценка за Варна 2011 още на старта

Европейският шампионат по спортна акробатика във Варна получи отлична оценка още в първия състезателен ден. Ръководителите и треньорите на отбора на Германия написаха писмо до Организационния комитет, с което благодариха за отличните условия, предоставени на всички участници в авторитетния спортен форум.

Европейският  шампионат по спортна акробатика във Варна получи отлична оценка още в първия състезателен ден. Ръководителите и треньорите на отбора на Германия написаха писмо до Организационния  комитет, с което благодариха за отличните условия, предоставени на всички участници в авторитетния спортен форум.

 

След стегната и красива церемония по откриването, в Двореца на културата и спорта започнаха квалификациите в 6-ите Европейски игри за юноши и девойки. Надпреварата е за акробати на възраст между 11 и 16 години. Участват представители на 17 страни. Първите съчетания очертаха превъзходство на отборите на Великобритания и Русия. Най-добре от българите се представи четворката (Ангелов, Асенов, Велев, Димитров), която получи втора по сила оценка след тази на британците. Финалите са утре (неделя).

 

Близо 600 е общият брой на заявените спортисти във  всички възрастови групи. През следващата седмица ще са състезанията на младежите, мъжете и жените. На подиума зрителите ще видят акробати от 22 страни. Надеждите за класиране на българи за финалите са свързани най-вече в дисциплините четворка (мъже), двойка (жени), тройка (жени) и смесена двойка.

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване

Весела Димитрова: Много съм доволна от момичетатa

Старши треньорът на националния ансамбъл по художествена гимнастика Весела Димитрова заяви, че е щастлива и много доволна от спечелените два бронзови медала на финалите на отделните уреди на Световното първенство във Франкфурт.

Стилияна Николова със сребро на лента във Франкфурт (ВИДЕО)

Само броени минути, след като завоюва златния медал на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика, Стилияна Николова се пребори и за сребърното отличие във финала на лента

СТРАХОТНА! Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки! (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки на първенството на планетата по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.