Дузпа и два червени картона донесоха витална победа за КПР над Челси (видео)

Дузпа и два червени картона донесоха витална победа за КПР над Челси (видео)

"Сините" не можаха да съкратят разликата до Манчестър Юнайтед

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като днес се наложи с 1:0 не над кой да е, а над вицешампиона Челси. Срещата се игра на стадион „Лофтъс Роуд” и бе от програмата на 9-ия кръг на английската Висша лига.

18 хиляди зрители се насладиха на победата на техния тим, която дойде благодарение на вкарана дузпа на Хелгусон в 10-ата минута и червени картони за Босингва и Дрогба от състава на Челси.

Мачът започна много лошо за „сините”, след като в 10-ата минута Луис бутна Хелгусон в наказателното си поле и реферът Крис Фой отсъди дузпа в полза на домакините, която бе реализирана от самия Хелгусон.

Това попадение изнерви лондончани и те моментално вдигнаха оборотите. Действията им в атака обаче бяха малко припрени и Коул и Дрогба шутира много неточно. Нервността в атака се прехвърли върху целия тим на Вияш-Боаш и в 33-ата минута Жозе Босингва получи директен червен картон заради грубо влизане в краката на съперник.

До края полувремето стана още по-ужасяващо за Челси, след като в 41-ата минута и Дрогба видя директно червения цвят на картона за ужасяващо влизане с двата крака.

След почивката гостите, въпреки че бяха останали с 9 души, продължаваха да опитват поне да възстановят статуквото. Куин Парк Рейнджърс обаче бе предприел тактика, в която влизаха системни нарушения в средата на терена, с цел накъсване на ритъма на противника.

В последните 10 минути натискът на Челси стана много силен и в 80-ата Анелка можеше да изравни, след като стреля с глава отблизо, но вратарят на домакините бе на място и спаси. 180 секунди по-късно Кени отново трябваше да се намесва, този път след изстрел на Давид Луис. В 94-ата пък Ашли Коул стреля много опасно с глава, но отбраната на домакините и този път се справи със ситуацията.

До края на мача повече голове не паднаха и така Куинс Парк Рейнджърс се наложи с 1:0 над тима на Челси.

След успеха домакините се намират на 9-о място във временното класиране с актив от 12 точки, на 6 от зоната на изпадащите. Гостите от „Стамфорд Бридж” пък са 3-и с 19 пункта. 

Морган Роджърс е склонен да напусне Астън Вила

Офанзивният полузащитник на английския футболен клуб Астън Вила Морган Роджърс е склонен да напусне отбора през лятото, съобщава „Скай Спортс“.

Федерико Киеза се завръща за Ливърпул

Футболистът на Ливърпул Федерико Киеза, който напусна лагера на националния отбор на Италия по време на международната пауза, ще бъде на разположение за мача на мърсисайдци срещу Манчестър Сити от турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия (ФА Къп) в събота.

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1