Доволни ли сте от представянето на България в Лига на нациите?

21 септември 2015 23:54

Ивайло Енчев и Стефи Бедникова са шампиони на блиц

Ивайло Енчев и Стефи Бедникова са шампиони по блиц шахмат за 2015 година на индивидуалните първенства в Албена. Енчев от Абритус Разград спечели шампионата с най-бързата шахматна контрола еднолично, с резултат 8.5 точки от 9 възможни.

Второ-пето място разделиха състезателите завършили с резултат 8 точки. Сребърният медал получи ГМ Момчил Николов, Абритус Разград. Трети е Павел Янев от ШК Каиса Варна. Допълнителния показател подреди на четвърто място ММ Радослав Димитров, а на пето - Владимир Петков.

В шампионата по блиц за мъже участваха 36 шахматисти. При жените участваха 7 шахматистки. С резултат 6 от 6 възможни Стефи Бедникова от ШК Капабланка 97 Дупница спечели шампионската титла по Блиц за 2015 година. Втора е Светла Йорданова от Етър Велико Търново с 5 точки, а трета е Йоана Атанасова с 4 точки от Одесос Варна.