Палермо се справи с Лече на "Ренцо Барбера"

Двубоят завърши при резултат 2:0

Отборът на Палермо прекъсна серията от две поредни загуби в Серия А, след като тази вечер се наложи с 2:0 над Лече в последна среща от 9-ия кръг на италианското първенство. Тимът от Сицилия се представи по-добре от съперника си и по този начин записа четвъртия си успех от началото на сезона.

Така Палермо събра актив от 13 точки и след изиграването на 9-ия кръг е на 7-ото място. Лече пък остана в опасната зона, като е с едва 4 пункта на предпоследната 19-та позиция.

Резултатът бе открит от домакините в 28-ата минута, въпреки че допреди този момент Лече бе тимът, създал по-опасни положения. Точен за Палермо бе Маурисио Пиния, разписал се от дузпа, отсъдена за нарушение на Томович срещу Абел Ернандес. Авансът на сицилианци се запази и до почивката, а в 77-ата минута домакините вече дишаха спокойно, след като резултатът стана 2:0 в тяхна полза. Автор на второто попадение бе Абел Ернандес, който се разписа след асистенция на Еран Захави. До края на двубоя Палермо запази преднината си от два гола и така се поздрави с трите точки.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита