Пирин се върна на победния път с 6:1 срещу ФК Планинец (Годлево) (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) се върна на победния ход след победа с 6:1 срещу ФК Планинец (Годлево) в мач от 10-ия кръг на Пиринската бундеслига

Отборът на Пирин (Благоевград) се върна на победния ход след победа с 6:1 срещу ФК Планинец (Годлево) в мач от 10-ия кръг на Пиринската бундеслига. Победната серия от осем поредни триумфа на „орлетата” в Зона „Бистрица” беше спряна в предшния кръг при гостуването на Миньор (Елешница) (1:2). Мачът на стадион „Христо Ботев” започна с 15 минути по-късно заради закъснение на гостите.

Домакините от Благоевград откриха резултата в 8-ата минута. Тогава капитанът на „орлетата” Манол Занев бе съборен в наказателното поле на гостите от Цветан Газянов и реферът Костадин Тановчев посочи бялата точка. 11-метровият наказателен удар бе превърнат в гол от потърпевшия .Пет минути по-късно Костадин Велков покачи на 2:0 след пас отляво на Ради Михов. Гостите намалиха резултата в 33-ата минута с гол от сериозна дистанция на Иван Мазарков.

Две минути след почивката Пирин получи право да изпълни втора дузпа. Тогава юношата на английския Родъръм в състава на тима от Годлево Адам Ленг игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана отново капитана на „орлетата” Манол Занев, но ударът му бе спасен от Славчо Джоджов. Дузпата обаче трябваше да бъде пребита. При второто изпълнение на дузпата застана Иван Йовчев и вкара за 3:1. Малко по-късно Йовчев удари и греда, а в 69-ата минута вкара и втория си гол в мач за 4:1. Последните две попадения за Пирин вкараха резервите Йордан Киров и Димитър Техмеджиев в 84-ата и 87-ата минути на мача.