Шалке би очаквано Хофенхайм

Херта удари Волфсбург в голов трилър

Отборът на Шалке продължава със стабилните си изяви от началото на сезона, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Хофенхайм. Срещата се игра на стадион „Фелтинс Арена” и бе от програмата на 11-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Двубоят започна с натиск на домакините, докато тимът на Хофенхайм бе плътно групиран в половината си, чакайки възможностите си на контраатака. Пресата на „кралско-сините” даде резултат в 28-ата минута, когато Дракслер изведе Раул на изгодна позиция, а ветеранът не сбърка, давайки преднина на своите.

До края на полувремето близо 61 хиляди зрители на „Фелтинс Арена” не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при един гол аванс за Шалке.

Втората част отново стартира по-добре за домакините, но в 63-ата минута Ибишевич възстанови статуквото, след като получи хубава асистенция от Бабел.

След попадението „кралско-сините” веднага вдигнаха оборотите и в 73-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, реализирана хладнокръвно от Хунтелаар.

Именно холандецът оформи и крайното 3:1, само 3 минути по-късно, след като получи в лявата част на малкото наказателно поле и от малък ъгъл направи за трети път безпомощен стража на гостите.

В друг мач от този 11-и кръг на първа Бундеслига, новакът Херта (Берлин) записа жизненоважен успех, след като се наложи с 3:2 над състава на Волфсбург като гост.

Именно столичани излязоха първи напред в резултата, след като в 27-ата минута организираха страхотна контраатака, при която Ласога намери Рафаел в пеналта на „вълците”, а последният не сбърка за 1:0.

Радостта на гостите от това попадение обаче изтрая едва три минути и в 31-ата Манджукич възстанови статуквото. Тогава той засече отблизо хубаво подаване на Дежага.

Само 6 минути по-късно обаче, Херта отново си върна предимството, след като Кобиашвили бе точен от дузпа.

В последните 10 минути на двубоя, интригата взе връх и в 84-ата, след дълга обсада, „вълците” успяха да изравнят резултата за втори път в мача. Тогава Шафер се разписа, след страхотен шут извън пределите на наказателното поле.

Още след изпълнението на центъра обаче, гостите отново поляха със студен душ Магат и компания. Ниемайер подаде от фаул за Рамос, който от аутлинията центрира остро, успоредно на голлинията и Ласога отблизо оформи крайното 3:2.

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри