Безапелационна победа и 4 купи за Павел Лефтеров в Мизано Адриатико

Това е шеста поредна победа за Лефтеров от неговия дебют през април тази година в големия автомобилен спорт

Младата надежда на българския автомобилен спорт Павел Лефтеров извоюва нова бляскава победа в състeзанията Euro Series by Nova Race на пистата в Мизано Адриатико, Италия, изпреварвайки с почти 11 секунди втория състезател в класирането Оливер Фреймут (Германия). Вечерното състезание и осветената писта направиха състезанието различно и интересно. Павел Лефтеров с Lotus Evora направи отличен старт и още на първата обиколка изпревари водача във временното класиране Оливер Фреймут с Megane Trophy. След втората обиколка преднината за Павел беше вече 2,38 секунди. Българинът задържа преднината си и след влизането в пита, а на 18-ата обиколка беше увеличил преднината на почти 10 секунди. С този комфортен аванс той устоя на преследването на Фреймут и финишира първи с разлика 10,970 секунди.

Павел Лефтеров спечели 4 купи за своята категорична победа на Мизано в автомобилния пистов шампионат Euro Series by Nova Race.

С решение на организаторите той се състезава в по-високия клас автомобили и получи призoве за първо място в клас ES+, първо място в генералното класиране на Euro Series by Nova Race, първо отборно място и първо място за състезателите до 25 години (със своите 17 години Павел Лефтеров е абсолютно явление на пистата).

Това е шеста поредна победа за Павел Лефтеров от неговия дебют през април тази година в големия автомобилен спорт и състезанията GT4 и Euro Series by Nova Race. 17-годишният ученик е най-младият състезател в историята на Европейските автомобилни серии и международния пистов шампионат. С поредното си блестящо представяне се превръща в новата надежда на българския автомобилен спорт.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите