3. Реал едвам измъкна трите точки от страната на коравите баски (видео)

Реал едвам измъкна трите точки от страната на коравите баски (видео)

„Кралете” се наложиха с 1:0 над Реал Сосиедад

Отборът на Реал (Мадрид) продължава с пълна сила битката си за титлата, след като тази вечер се наложи много трудно с 1:0 над тима на Реал Сосиедад. Срещата се игра на стадион „Аноета” и бе от програмата на 11-ия кръг на испанската Ла Лига.

Като цяло „белия балет” заслужи победата си, но тя не дойде никак лесно, след като столичани бяха по-добри през първата част, докато баските имаха по-хубавите възможности през второто полувреме.

Мачът започна с натиск на „кралския клуб” и два пропуска на Кристиано Роналдо още в началните моменти на двубоя.

Така дойде и 9-та минута, когато Коентрао получи отляво и изведе прецизно Игуаин зад гърба на противниковата отбрана, а нападателят технично копна топката над Браво, давайки преднина на мадридчани.

След попадението „кралете” продължиха да владеят инициативата и в 26-ата минута Рамос можеше да удвои, ала изстрелът му с глава бе спасен от стража на Сосиедад.

До края на полувремето хубави възможности имаха Игуаин, Ди Мария и Роналдо, но и в трите случая стражът на баските се намеси авторитетно.

През второто полувреме домакините излязоха крайно мотивирани да стигнат поне до равенството и притиснаха своя съперник още от началните минути. В 52-ата минута Прието шутира опасно от границата на наказателното поле, ала Касияс внимаваше и спаси.

В 61-ата минута пък, капитанът на „белия балет” отново трябваше да показва класа, този път след изстрел на Вела. Хубава възможност се откри и пред Гриезман 5 минути по-късно, но Касияс отново спаси.

Възможностите на „кралете” през тази втора част пък се изчерпаха с два неточни шута на Арбелоа и Рамос.

Така Реал (Мадрид) спечели ценната си визита на „Аноета” с 1:0 и оглави временното класиране в Ла Лига с актив от 25 точки, на 1 пред Барселона и на 2 пред Леванте, като „жабите” играят своя мач утре.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)