Кой ще е шампион на Англия?

27 септември 2015 22:40 Венцислав Филипов

Бербатов вкара първия си гол за ПАОК и донесе победа след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Бербатов вкара първия си гол за ПАОК, даде и асистенция за победния гол и така беше в основата на обрата при успеха с 2:1 при гостуването на Атромитос в петия кръг на гръцката Суперлига.

През първата част голове на стадион „Перистериу” в Атина не паднаха, а Бербатов беше на пейката, но драмата дойде след почивката.

Треньорът на ПАОК Игор Тудор пусна Берба в игра в 59-ата минута на мястото на халфа Димитриос Константинидис.

Само 4 минути след влизането на българската звезда обаче домакините поведоха. Изсипана топка от свободен удар създаде проблеми на солунци, таранът Наполени подаде на Хавиер Умбидес и 33-годишният аржентинец заби много красив гол с тупалка в напречната греда и вътре за 1:0.

В 72-ата дойде големият миг на Бербатов. Централният защитник Цавелас отклони с глава центриране от корнер, хитрата лисица Бербатов се измъкна от защитата пред вратата и с коляно отклони в мрежата за 1:1 с първия си гол в гръцкия футбол с екипа на ПАОК.

В 90-ата минута Бербатов отново се измъкна след корнер, но не можа да уцели топката за удар, това обаче се превърна в неволна асистенция за чакащия зад него Роберт Мак и словенецът фронтално срещу вратата щеше да скъса мрежата за кеф на феновете на ПАОК – 2:1.

ПАОК се качи до трето място с 10 точки, като изостава на 5 от безгрешния досега Олимпиакос. Атромитос е 11-и с 6 точки.