България отпадна в групите на Евро 2015 при жените (ВИДЕО)

Беларус ни победи в драматична битка

Беларус победи България в драматичен мач с 3:2 гейма в груповата фаза на Евро 2015 в Белгия и Холандия. В отделните части те взеха превес с 25:21, 25:23, 14:25, 20:25, 15:11. Това е втора победа за отбора на Беларус, който продължава в следващата фаза.

Загубата на България е трета поредна и така нашият отбор напуска надпреварата.

Националките финишираха последни в група "С" с две спечелени точки, а Беларус остават на второ място.

Съставът на Драган Нешич бе на път да осъществи изключителен обрат от 0:2, но много грешки в петия гейм ги лиши от успех.

След като взе първите две части тимът на Беларус сякаш понижи темпото. Българският отбор се възползва и стигна до разгромното 25:14.

По подобен начин се разви и четвъртият гейм, в който българките имаха на моменти аванс от осем точки. Те допуснаха спад в самия край, но все пак затвориха с 25:20.

В решителната пета част Беларус неизменно водеше. Те дръпнаха с 5:1 и изглеждаше, че няма да имат проблеми. Ситуацията бързо се обърна и лъвиците изравниха при 10:10. Поредният спад в българския отбор обаче им коства мача.