Лукаку смълча "Дъ Хоутърнс" с два гола и асистенция за голям обрат (ВИДЕО)

Евертън губеше с 0:2 до 54-ата минута като гост на Уест Бромич, но спечели с 3:2

Ромелу Лукаку вдъхови Евертън за голям обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването на Уест Бромич в последна среща от 7-ия кръг на Висшата лига. „Дроздовете” поведоха с голове на Бераино и Доусън, но два гола на Лукаку и един на резервата Аруна Коне стъписаха „Дъ Хоутърнс”.

Началото принадлежеше на домакините, но централният им защитник Йонас Олсон се контузи в битка с Лукаку и бе заменен от Джеймс Честър. Почти веднага след смяната Деулофеу достави на тепсия за Рос Баркли, който направи огромен пропуск и ядоса испанското крило.

В 41-ата минута новото попълнение Мори сгреши, Бари не успя да изчисти и прати право в краката на Морисън, който даде отличен пас за Саидо Бераино и нападателят копна елегантно над Тим Хауърд за 1:0.

В началото на втората част Флетчър направи пропуск, но при последвалия корнер Баркли изпусна Доусън и бранителят без проблеми се разписа след центрирането на Брънт за 2:0.

Домакините обаче задрямаха в защита в радостта си и веднага след центъра Деулофеу получи време да центрира добре, а Лукаку надскочи Честър, за да намали на 2:1.

Аруна Коне влезе в 72-ата минута и само 5 по-късно Лукаку навърза трима, изведе Коне, а резервата намали. Сякаш имаше лека засада при паса, но гостите бяха късметлии, че съдиите не я маркираха.

В 84-ата минута Лукаку се вклини между Доусън и Честър, за да настигне пас на Деулофеу и настоятелността му даде резултат, защото той оформи пълния обрат с втория си гол за крайното 3:2.

Евертън е пети с 12 точки, само на 4 от върха, където сега е Манчестър Юнайтед. Уест Бромич е 16-и с 8.