Дейвид Бекъм изведе Галакси до полуфинал в МЛС (видео)

Тимът от Лос Анджелис е близо до първа титла след пристигането на Бекъм

Отборът на ЛА Галакси победи Ню Йорк Ред Булс с 2:1 във втория кръг от плейофната серия и по този начин с общ резултат 3:1 тимът на Дейвид Бекъм се класира за финала на Западната конференция срещу Реал Солт Лейк.

Тимът на Ред Булс поведе в резултата още в 4-ата минута чрез Люк Роджърс, но с попадения на Майк Макгий в 42-ата и Лендън Донован в 74-ата минута от дузпа, Галакси обърна развоя на мача в своя полза. Звездата на тима Дейвид Бекъм пък бе в основата и на двете попадения, след като центрира за първото и изработи дузпата.

Победителят от двубоя между ЛА Галакси и Реал Солт Лейк ще се изправи срещу шампиона на Източната конференция, който ще стане ясен от двойката Хюстън Динамо и Канзас Сити Уизардс. Големият финал на МЛС ще се играе на 20 ноември именно на стадиона в Лос Анджелис, където тима на Бекъм и Роби Кийн няма загуба през този сезон след 13 победи и 5 равенства.

По този начин Дейвид Бекъм има възможността да увенчае с титла петгодишния си престой в „града на ангелите”. Англичанинът пристигна в Лос Анджелис през 2007 година, а за последно отборът е ставал шампион през 2005.

Бившата звезда на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид пази в тайна къде ще продължи кариерата си след края на сезона. Сериозен интерес към него проявява френският Пари Сент Жермен, както и отборите от Премиършип Тотнъм и Куинс Парк Рейнджърс. Продължаването на контракта с ЛА Галакси обаче също остава опция.
Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)