Венци Христов смени абдикиралия Гълъбинов в националния отбор

Венци Христов смени абдикиралия Гълъбинов в националния отбор

Нападателят на Новара отказа повиквателната с мотив, че не е добре подготвен

 

Венцислав Христов е довабен в списъка с повикани футболисти на селекционера на "А" националния отбор Ивайло Петев за евроквалификациите срещу Хърватия на 10 октомври в Загреб и срещу Азербайджан на 13 октомври в София, съобщават официално от БФС.

Нападателят на Шкендербеу замества Андрей Гълъбинов, който получи повиквателна, но отказа да се присъедини към лагера на отбора. Като официална причина за отказа, нападателят на втородивизионния италиански Новара изтъкна, недостатъчна игрова и функционална подготовка към момента на получаването на повиквателната.

На 5 октомври, понеделник, селекционерът Ивайло Петев ще даде пресконференция в лагера на отбора в хотел RIU Правец с начален час 17:00 ч.

От 18:00 ч. ще се проведе тренировка на терена на Българския футболен съюз в спортен комплекс "Правец", като заниманието ще бъде открито за медиите в първите 15 минути.