От ФА обявиха, че ще обжалват наказанието на Рууни

От ФА обявиха, че ще обжалват наказанието на Рууни

Това решение крие и своите рискове

Английската Футболна Асоциация (ФА) обяви официално, че ще обжалва санкцията от три мача, която УЕФА наложи на нападателя Уейн Рууни.

Както е известно, Рууни бе изгонен с директен червен картон по време на равенството 1:1 с Черна гора в Подгорица от последния мач на „трите лъва” в приключилия вече евроквалификационен цикъл.

Тогава нападателят на Манчестър Юнайтед изрита без топка бранител на съперника, а това мигновено доведе до червен картон.

След разглеждането на случая Дисциплинарната комисия на Европейската футболна централа определи наказание с лишаване от състезателни права за три срещи, което на практика изважда Рууни от сметките на селекционера Фабио Капело за всички срещи от груповата фаза на Евро 2012 в Полша и Украйна.

ФА от своя страна поиска доклада по случая и имаше време до полунощ, за да реши какво да предприеме, като в крайна сметка говорител на асоциацията обяви, че санкцията на Рууни ще бъде обжалвана.

Действията на британците обаче крият своя риск, тъй като евентуално неуспешно обжалване може да доведе до увеличаване на наказанието на нападателя.

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон