Кампанията Кампанията „Движи се и победи” ще се проведе във Велико Търново

Кампанията Кампанията „Движи се и победи” ще се проведе във Велико Търново

Вторият преход ще е на 10 октомври

Традиционната есенна кампания „Движи се и победи”, която ще се проведе във Велико Търново и крайградските зони, ще превърне октомври в месец на спорта. Три ще са големите походи, обявиха днес организаторите от Община Велико Търново, Програма „Синди”, Младежки дом и Туристическо дружество „Трапезица 1902”.

За участниците са организирани разнообразни спортни състезания и игри. Голямата награда ще е велосипед, предвидени са е още десет поощрения за най-активните любители на спорта, съобщиха от пресцентъра на Община Велико Търново.

Заместник-кметът на старата столица Ганчо Карабаджаков подчерта, че настоящето издание на „Движи се и победи” е юбилейно – то е петнадесето подред. Той поздрави инициаторите са активната работа и успешната организация. Директорът на Младежкия дом Румен Петров благодари на Общината за активната подкрепа и съдействие.
Кампанията „Движи се и победи” ще бъде открита с поход от Велико Търново до Ксилифор и спортно-туристически празник в крайградската зона за отдих.

Вторият преход ще е на 10 октомври, като началото отново е старата столица, а финалната точка е язовир Бижев дол. Финалният поход ще стартира от с. Присово, ще обхване с. Малки Чифлик и ще завърши на Ксилифор.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.