Севиля победи Барселона за първи път от 2007 г. насам (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците треснаха четири греди и получиха спорна дузпа при 1:2 на "Писхуан"

Севиля победи Барселона в Ла Лига за първи път от март 2007 г. насам след 2:1. Андалусийците не позволиха на каталунците да се изкачат, макар и временно, на първото място в класирането, нанасяйки им второ поражение този сезон.

Михаел Крон-Дели и Висенте Ибора вкараха в рамките на 6 минути в началото на второто полувреме. Неймар намали от дузпа 16 минути преди края, но гостите, които не могат да разчитат на своята звезда Лионел Меси, не успяха да изравнят.

Сандро и Луис Суарес удариха по една греда, докато шут на Неймар се отби два пъти в рамката, топката се търкулна по голлинията и така и не влезе.

Домакините започнаха отлично, но можеха да получат гол в петата минута, когато Неймар намери пространство в наказателното поле, принуждавайки вратаря Серхио Рико да спасява.

Барса приложи още по-голям натиск в 10-ата минута, като Серхио Бускетс свали с глава за Мунир, но крилото шутира над вратата.

Севиля беше на ход в 13-ата минута, когато Марко Андреои подложи своята глава при центриране на Михаел Крон-Дели, но топката премина покрай гредата.

Гостите бяха най-близо до откриването в 23-ата минута. Неймар изпълни свободен удар, пращайки първо в едната греда. След това топката срещна и другата, предизвиквайки суматоха. Севиля излезе сух и от тази ситуация.

Преди почивката и Луис Суарес тресна греда.

Севиля откри в 52-ата минута. Крон-Дели засече ниско центриране на Кевин Гамейро за 1:0.

Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен. Крон-Дели центрира фалцово, Висенте Ибора използва отпускане в защитата на Барса и вкара втори за Севиля.

Барса получи съмнителна дузпа в 73-ата минута, когато Беноа Тремулинас игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Неймар материализира възможността за 1:2.

Най-доброто положение за гостите да изравнят дойде в 79-ата минута, когато Суарес изведе Сандро в пеналта, но испанецът намери страничната греда.

Севиля се бори със зъби и нокти в добавените 4 минути и удържа втората си победа този сезон. А треньорът Унай Емери постигна първата си победа над Барселона като треньор от 22 опита.

Тимът на Луис Енрике, който допуска втора поредна загуба като гост, остана трети, с точка зад лидера Виляреал.

Еврограндове искат играч на Мъри Стоилов

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати