Рилски спортист с първа победа в Ботевград

Филип Вукосавлевич изигра много силен мач за победителите и записа 21 точки и 5 борби

Рилски спортист записа историческа победа срещу Балкан в Ботевград. Самоковци бяха категорични за 84:62. Това е първи успех за тима от Самоков в зала „Балкан”.

Филип Вукосавлевич изигра много силен мач за победителите и записа 21 точки и 5 борби. 18 точки, както и по 6 борби и асистенции добави Бранко Миркович, а с 12 точки и 7 борби се отчете Джордже Йованович.

За Балкан Айзея Мартин вкара 17 точки и 6 борби, а Кирил Райков наниза 13 точки.

През първите 10 минути играта вървеше кош за кош и водачеството често бе сменяно. До почивката обаче гостите натрупаха солиден аванс от 20 точки и до края не позволиха обрат.

В следващия кръг Рилски посреща Спартак Плевен, а Балкан ще гостува на Евроинс Черно море.