Евертън беше близо, но не можа да победи Ливърпул в 10-о поредно градско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брендън Роджърс се задоволи с точката след 1:1, Ингс и Лукаку вкараха два бързи гола в края на първата част

Евертън и Ливърпул си размениха по един бърз гол в края на първата част за 1:1 в голямото мърсисайдско дерби от 8-ия кръг на Висшата лига. Ингс се разписа с глава след корнер, а Лукаку изравни след грешка на Емре Джан в добавеното време преди почивката.

Така Евертън не успя да победи градския съперник в 10-и пореден мач и не е надвивал от 2010 година. Последната такава серия на „карамелите” бе през 1984 година. Градският сблъсък завърши без победител в шести случай в последните седем срещи. Роберто Мартинес остана без победа срещу Ливърпул начело на Евертън, а Брендън Роджърс няма загуба в този сблъсък.

Днес в първите минути на „Гудисън парк” Ягиелка пресече решително добър пас на Шкъртел за Стъридж, а после разгада и още едно подаване пак на Шкъртел, този път за Дани Ингс. Ингс стреля веднага след пас на Натаниел Клайн, но прати над целта. Милнър направи добро двойно с Коутиньо, но Тим Хауърд внимаваше и се намеси.

В 28-ата минута Баркли прати центриране от пряк свободен удар около дузпата, Нейсмит засече с глава, но доста централно и това позволи на Симон Миноле да направи невероятно спасяване с една ръка. После стражът на „червените” изби и силен изстрел на Макарти покрай гредата.

Рос Баркли и Емре Джан се спречкаха, стана масово меле и Аткинсън вдигна и на двамата жълти картони. Дербито на Мърсисайд е рекордьор по червени картони в историята на Висшата лига – общо 20 досега.

Краят на първата част бе истинска буря. Джеймс Милнър центрира от корнер, Дани Ингс бе забравен пред вратата и от няколко метра с глава даде аванс на Ливърпул в 41-ата минута.

В добавеното време преди почивката Емре Джан не успя да изчисти дълбоко центриране на Деулофеу, а Лукаку като истински хищник овладя и с воле по диагонала матира Миноле за 1:1.

Браунинг бе близо до гола след корнер на Баркли, но рикошет вдигна кълбото над гредата.

Головите положения бяха по-малко през втората част, а Рос Баркли сам напредна през центъра и фалцово шутира малко встрани от дясната греда. 20 минути преди края Миноле изби силно воле на Лукаку право в него.

Коутиньо чак в 72-ата минута създаде нещо опасно и след финт накара Хауърд да избива.

13 минути преди края Мартин Аткинсън пожали Лукас Лейва и не му показа нарисуван втори жълт картон.

Роберто Мартинес включи и Аруна Коне, докато Брендън Роджърс сякаш бе доволен и на равенство, защото извади Дани Ингс, за да пусне Адам Лалана.

В последните минути Евертън натискаше за победен гол, но така и не стигна до него.

Евертън има 13 точки и временно измести по голова разлика Арсенал от шестото място, а Ливърпул има 12 точки и си остана десети.