България шампион по мотокрос след края на Източноевропейското в Троян

При отлични условия за състезатели и публика завърши финалния кръг на Източноевропейския шампионат по мотокрос за 2015 година в Троян

При отлични условия за състезатели и публика завърши финалния кръг на Източноевропейския шампионат по мотокрос за 2015 година в Троян. Зрителите станаха свидетели на изключително оспорвани състезания в двата манша, а в различните класове участваха 95 пилота от 8 държави (Молдова, Румъния, Сърбия, Македония, Гърция, Кипър, Турция и България). Във всички 6 кръга от сезона в Източноевропейския шампионат взеха участие 285 състезатели от 12 държави от региона, като това е и един своеобразен рекорд. След края на състезанията стана ясно ,че България убедително печели отборната титла за сезона. Днес на трасето в Троян при  МХ65 крайната победа спечели Антониос Сагмалис (КТМ,Гърция), който завърши трети в първия манш, но спечели втория и събра 45 точки за класирането. Втори е Димитър Грозданов ( 1манш-4 място,  2манш-2 място, 40 точки КТМ), а трети Кристиян Иванов ( 1-1 ,  2-7, 38 точки КТМ). В МХ 85сс победител в двата манша стана Жулиан Георгиев (50 точки, КТМ), втори се нареди Румен Мирчев ( 1-2 ,  2-2, 44 точки Ямаха), а трети финишира Вили Василев ( 1-3 ,  2-5, 36 точки КТМ). Майкъл Иванов (КТМ) беше над всички и в двата манша на домашното си трасе и убедително ги спечели за радост на многобройната публика. Втори в общото подреждане за кръга остана Иван Петров (1-3,2-2,42 точки КТМ), а трети Хакан Халми (1-2,2-3 ,42 точки КТМ). В клас МХ1 крайната победа от двата манша спечели Християн Илиовски (Македония, 1-2,2-1,47 точки Ямаха) изпреварвайки Николай Йовчев , който остана втори в подреждането,  въпреки победата си в първия манш, но във втория остана зад македонеца. Трети с актив от 37 точки завърши Калоян Илиев (1-6,2-3,35 точки КТМ). Мартин Тодоров (Ямаха) в МХ беше най-бърз и в двата манша, като убедително ги спечели и прибави 50 точки към актива си за генералното класиране. Втори и в двата манша остана Юлиян Райчев (Кавазаки), а трети Веселин Малинов (1-3,2-3,40 точки Ямаха).

В крайното класиране за сезон 2015 година в Източноевропейския шампионат подреждането е следното :