Пената пуска Слави Костов титуляр във всички мачове до края на годината

Пената пуска Слави Костов титуляр във всички мачове до края на годината

Младият нападател е направил много добро впечатление и ще получи шанс да се докаже в ключови мачове

Младият нападател на ЦСКА Станислав Костов ще бъде титуляр в мача срещу Миньор (Перник) в събота. Това стана ясно след вчерашна­та тренировка на червени­те. Той ще получи дълго чака­ният шанс да играе за „армей­ците” от новото треньорско ръководство, след като бе потискан от предишния на­ставник Милен Радуканов.

Костов направи много силни мачове за Пирин през минала­та есен и бе привлечен от шефовете на червените през зимата. Бившият тре­ньор на ЦСКА обаче един­ствен не видя огромния по­тенциал на благоевградчани­на и го пускаше в игра твърде малко време за сметка на свои любимци, с които гледаше да не си обтегне отношенията. Има и нещо друго. Костов бе привлечен в ЦСКА не по на­стояване на Радуканов, а по лична инициатива на соб­ствениците на клуба.

След слабото представяне на червените във Враца и де­монстративно апатичната игра на някои офанзивни фут­болисти Пената и Дуци са решили да залагат на Костов във всички мачове до края на полусезона. Това е голяма от­говорност за младока, тъй като на червените предсто­ят тежки мачове с Литекс и Лудогорец за първенство и срещу Славия за купата. Юно­шата на Пирин вече доказа, че не се притеснява да играе срещу силни отбори, въпреки че е едва на 20 години. Ко­стов влезе като резерва сре­щу Стяуа в София и даде страхотен голов пас на Платини, след като преди това скъпоплатените звезди на армейците не създадоха ни­то едно положение пред вра­тата на румънците.

Той ще има идеален шанс да загрее за тежката серия при домакинството срещу Миньор. ЦСКА не би трябвало да има проблеми, въпреки че преди две години загуби с 0:3 от чуковете на "Армията".

Двубоят е в събота от 16:30 и ще бъде предаван по ТВ 7. 

Тунчев: Успяхме да си върнем облика

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев бе удовлетворен от характера на неговия отбор при успеха с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 

Арда удари Локо Пд на Лаута (ВИДЕО)

Продължава добрата серия на отбора от Кърджали

На живо: Черно море - ЦСКА 0:0

Следете мача с NOVSPORT.COM

Английски кондиционен треньор започва работа в Лудогорец

Джон Филипс бе назначен на работа при "орлите"

Станислав Генчев: Не е лесно да изпуснеш два гола и да вкараш трети

Старши треньорът на Локомотив София - Станислав Генчев, сподели мнението си след победата с 3:2 над Ботев Пловдив

Димитър Димитров: Не заслужавахме да загубим

Старши треньорът на Ботев Пловдив Димитър Димитров заяви, че „канарчетата“ изобщо не са заслужавали да загубят мача срещу Локомотив София

Локо София подчини Ботев Пд след късна драма в "Надежда"(ВИДЕО)

"Железничарите" не изпуснаха победата

НА ЖИВО: Локо Пд - Арда 0:2

Сблъсъка на "Лаута" следете на живо тук

ЦСКА с най-доброто във Варна срещу Черно море

Вижте групата на "червените"