Австрия с нов успех, Русия само на точка от второто място в група G (ВИДЕО)

В понеделник Русия приема Черна гора

Австрия продължава да оглавява убедително група G от евроквалификациите. Тимът на Марсел Колер спечели гостуването си на Черна гора с 3:2.

Домакините на два пъти повеждаха чрез Мирко Вучинич в 31-ата минута и Фатош Бекираж в 68-ата, но не съумяха да стигнат до крайния успех.

Австрийците изравниха чрез Марк Янко в 55-ата и Марко Арнаутович девет минути преди последния съдийски сигнал.

Ситуацията за Черна гора сес вложи три минути преди края, когато втори жълт картон получи  Мирко Вучинич. С човек повече Австрия се възползва и реализира трето попадение чрез Марсел Шабицер.

В същото време Русия се приближи само на една точка от осигуряване на второто място в групата след успех с 2:1 в Молдова.

Защитникът Сергей Игнашевич даде преднина на гостите в 58-ата минута, а Артьом Дзюба направи резултата 2:0 в 78-а.

До края молдовците върнаха едно попадение чрез Еуген Чеботару.

В третия мач тази вечер комфортна победа с 2:0 постигна Швеция в Лихтенщайн. През първото полувреме се разписа Маркус Берг, а в 40-ата минута Златан Ибрахимович пропусна дузпа.

Все пак Ибра се реваншира и в 55-ата оформи крайния резултат в полза на отбора на Ерик Хамрен.

Така кръг преди края на квалификациите Австрия вече си е осигурил първото място. За второто ще се борят Русия и Швеция.

В понеделник Русия приема Черна гора, а Швеция ще играе с Молдова. В мач без никакво значение Австрия играе с Лихтенщайн.