Белгия и Уелс си осигуриха място на Евро 2016 (ВИДЕО)

Белгийците с първи голям форум от 57 години

Белгия и Уелс си осигуриха място на Европейското първенство догодина.

Тимът на Белгия победи като гост Андора с 4:1 и и за момента е лидер в група "В" на квалификациите.

Още в 19-ата минута Раджа Нианголан даде аванс на Белгия с удар от над 25 метра, който не остави шанс на вратаря Феран Поли.

Резултатът бе удвоен три минути преди края на първат част, когато Кевин де Брюине изпълни прекрасно пряк свободен удар от над 30 метра.

С началото на вторите 45 минути домакините върнаха едно попадение. Фертонген повали Виктор Морейра в наказателното поле и Илдефонс Лима реализира отсъдената дузпа.

Белгия си върна аванса от две попадения в 56-ата минута, когато Еден Азар реализира.

Крайното 4:1 оформи Лорен Депоатр малко след това.

12 минути преди края Азар имаше добра възможност да се разпише за втори път. Вратарят на Андора обаче спаси изпълнена от него дузпа.

Отборът на Марк Вилмоц завършва кампанията си с домакинство на Израел във вторник.

В същото време Босна и Херцеговина победи с 2:0 Уелс, но това не попречи на островитяните също да си осигурят на 100% участие на еврошампионата. "Сбъдна се мечтата ни. Момчетата заслужиха този успех," заяви треньорът Крис Коулмън.

За тима това е първо участие на голям форум от 57 години.