Шампионът Бостън записа пета поредна победа

Вижте всички резултати от играните тази нощ срещи в НХЛ

Носителят на купа "Стенли" Бостън разби гостуващия Бъфало с 6:2 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига. Така шампионите записаха пета поредна победа.

Тайлър Сегуйн се отличи с два гола и асистенция, Брад Марчанд добави гол и две асистенции, а Рич Певърли, Нейтън Хортън и Крис Кели също се разписаха.

Бъфало поведе с гол на Томаш Ванек в началото на мача и имаше аванс до 7:40 минута на втората част, но след това допусна шест безответни попадения. Марк-Андре Граняни направи загубата на гостите по-почетна 6:20 минути преди края.

Лидерът в Източната конференция Питсбърг загуби с 3:5 гостуването си на Каролина. Туомо Рууту вкара два гола, Джеф Скинър прибави гол и две асистенции, а вратарят Кам Уорд отрази 37 шайби при успеха домакините.

Питсбърг навакса пасив от 0:3 след две попадения на Джордън Стаал и гол на Крис Кюниц, но в последните пет минути Ерик Стаал и Чад Лароуз донесоха победата на Каролина.

Детройт записа четвърти пореден успех, след като се наложи с 5:2 над гостуващия Далас. Двубоят беше равностоен след първите две части, които завършиха 2:2.

В последната третина обаче възпитаниците на Майк Бабкок наложиха волята си след попадения на Йохан Францен, Дарън Хелм и Брад Стюърт. Никлас Кронвал и Йън Уайт също се разписаха за домакините, а Валтери Филпула се отличи с две асистенции.

За тексасците попаденията реализираха Луи Ериксон и Брендън Мороу, а вратарят Андрю Рейкрофт спаси 35 удара. С решаващ гол при дузпите на Дейвид Кларксън отборът на Ню Джърси надделя над домакина Вашингтон с 3:2.

Столичани поведоха след точни изстрели на Трой Брауън и Джейсън Чемера в първата част, но още до края на втората третина гостите изравниха чрез Петр Сикора и райън Картър.

Със спечелената точка Вашингтон се изкачи на второ място в Източната конференция. Най-слабият отбор в лигата Кълъмбъс постигна трета победа в 16 мача през сезона след 2:1 над гостуващия Уинипег. Райън Йохансен реализира и двете попадения за успеха, а вратарят Стийв Мейсън спаси 35 удара. За гостите точен беше Марк Стюърт.

Отава разби домакина Торонто с 5:2 в канадското дерби. Два гола за гостите реализира Ник Фолиньо, а с гол и асистенция се отличи Зак Смит. Сергей Гончар и Милан Михалек също се разписаха.

За домакините вкараха Тайлър Бозак и Джофри Лупюл. Вратарят Майк Смит отрази всичките 31 удара и записа 12-и "шутаут" в кариерата си при успеха на Финикс с 3:0 в Сан Хосе. Радим Върбата, Бойд Гордън и Патрик Съливан се разписаха, а гостите прекъснаха серия от шест поредни загуби.