Алиосман Салиев заминава днес за участие на световното по скокове на батут и пътека

Алиосман Салиев заминава днес за участие на световното по скокове на батут и пътека

Първенството ще се проведе в Бирмингам

Алиосман Салиев, заедно с личния си треньор - Стефан Божков, заминават днес за участие на Световно първенство по скокове на батут и пътека в Бирмингам /Англия/. Салиев ще се представи в престижния форум на 19-ти ноември, обяви наставникът пред кореспондента на Novsport.com в Сливен. 

На шампионата на планетата ще участват общо четирима състезатели от сливенската школа. Освен Алиосман, това са Неделин Шопев, Иван Илиев и Боряна Савова. Четиримата са възпитаници на Спортното училище в Сливен и се състезават за СК “Сините камъни”.

За да намерят място в националния отбор на страната, те направиха серия от контролни състезания. Резултатите им позволиха да представят страната на световния форум. 

Салиев ще участва в групата на мъжете на скокове на минибатут. Шопев и Илиев ще се представят при юношите 15-16 години на акробатична пътека, а в по-малката възраст 13-14 години ще се включи Савова също на акробатична пътека. 

Основната част от подготовката си, състезателите направиха на обновената спортна база в Сливен под наставничеството на личния си треньор Стефан Божков.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.