България отново помля Германия с 3-0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Немците не устояха на българската мощ, срещаме Франция на полуфиналите

Националният отбор по волейбол на България постави Германия на колене за втори път след нова чиста победа от 3-0 (25:19, 25:23, 25:23). 12 000 зрители в „Арена Армеец” окрилиха така нашите момчета, че те просто помляха немците. А тарикатът Витал Хейнен си плати, като след мача нямаше какво друго да каже, освен че сме по-добри от тях и трябва да бъдем поздравени.

Във всички елементи България превъзхождаше Германия. И при малките колебания, които нашите имаха, публиката ги вдигаше. Залата буквално беше превърната във врящ котел.

Първи ние ударихме след почти безупречен първи гейм. Страхотната мотивация и крилете, които даваше публиката, направо унищожиха германците. Във втория гейм техният треньор Витал Хейнен беше докаран почти до нервна криза, макар че немците успяха да се противопоставят по-добре. В третия гейм вече те водеха играта, но до средата на сета, когато България отново наложи волята си.

Най-резултатен за България беше Владимир Николов с 14 точки. Виктор Йосифов и Тодор Алексиев записаха по 11. Бьоме от състава на Германия също се отличи с 11 точки.

Срещаме Франция, който спечели Световната лига, в полуфиналите в събота от 20:45 ч. Попадането в топ 4 ни поставя със сигурност в директен мач за медал.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3-0 (25:19, 25:23, 25:23)

ПЪРВИ ГЕЙМ:

След оспорвано начало дръпнахме с две точки при 7-5, като разликата се запази до първото техническо прекъсване. Тройна блокада срещу Кристиан Фром ни осигури три точки аванс за 9-6. След мощна атака на Тошко Алексиев стана 10-6 и скандалният немски треньор Витал Хейнен поиска прекъсване. Последното имаше ефект и Пламен Константинов поиска пауза при 11-9 след стабилизиране в играта на Бундестима, довело влизането на Тим Брошог. Германците реализираха 4 точки от блокада и изравниха за 11-11. Виктор Йосифов ни изведе до нова преднина от 2 точки след изключителна блокада за 16-14. Имахме късмет в трудна ситуация след топка в аут на Тим Брошог, за да поведем с 19-16 и Хейнен поиска второ прекъсване. Блокада на Тодоров взриви публиката за 21-17. Посрещането ни беше безупречно в заключителните моменти. Пламен Константинов имаше неуспешно искане за видеоповторение при 22-18. Но Тошко Алексиев затвори дупката, търсена от Грозер, и 23-18. Още два блока и спечелихме почти безапелационно гейма – 25-19.

ВТОРИ ГЕЙМ:

Пламен Константинов усети докосване на мрежата отстрана на Грозер и спечели видеоповторение, което ни осигури 3-2. Тодор Алексиев отново беше като стена пред атаката на немеца за 7-5. Първото техническо прекъсване дойде при 8-7. Великолепен ас на Владо Николов и 10-8! Шьопс стабилизира германската блокада и може би за първи път гостите излязоха напред в резултата в мача при 12-11, като Хейнен спечели видеоповторение. Владо Николов изненада германците и си върнахме водачеството при 14-13. Германия обаче беше с едни гърди напред при второто техническо прекъсване – 16-15. Страхотен ас на Виктор Йосифов доведе до нов обрат за 17-16. Хейнен започна да се изнервя и поиска две поредни прекъсвания, а лъвовете продължиха да хапят с много мъжка игра. Държахме разлика от две точки в края на гейма. Алексиев подцени сервис и Германия навакса изоставането си - 22-23. Салпаров се появи на мястото на Тошко като полеви играч. Йосифов направи блокада и имахме гейм пойнт. Но Пенчев прати в мрежата от сервис. Въпреки известно колебание, Виктор Йосифов направи блокада, за да осигури втори гейм в наша полза – 25:23.

ТРЕТИ ГЕЙМ:

Германия спечели видеоповторение за 2-1, а Хейнен получи жълт картон, въпреки че направи успешно предизвикателство. Атаката на нашите също заслужаваше сериозни аплаузи, защото от началото на мача много рядко бъркахме и почти постоянното водене в резултата красноречиво говори за това. Но пипане на мрежата изведе Германия напред с две точки при първото техническо прекъсване. Пламен Константинов опита да успокои нашите с пауза при 6-10. Владо Николов поведе българите и накара немския треньор да поиска прекъсване при 13-13. Николай Пенчев разколеба Шьопс и България вече излезе напред за 15-14. Авансът се запази и при второто техническо прекъсване. Германците не можеха да устоят на българската мощ, а краят на гейма наближаваше. Те обаче намериха сили, за да наваксат три точки и да изравнят за 20-20 и дори да поведат след грешка на току влезлия Агонцев. Фром обаче изпрати в аут и поведохме с 22-21. Шьопс също не беше точен – 21-23. Германия отново намери сили да изравни – 23:23, след ас. Фром не успя да реализира и мачбол за България. Перфектна блокада сложи точка на спора!

България: 1. Братоев, 11. Николов, 12. Йосифов, 14. Т. Тодроов, 15. Алексиев, 17. Пенчев, 16. Владислав Иванов - либеро
Селекционер:  Пламен Константинов

Германия: Лукаш Кампа, Гьорг Гроцер, Кристиян Фром, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Михаел Андрей - Фердинанд Тиле-либеро
Селекционер: Витал Хейнен

Подробна статистика вижте тук

***
20:51 Начало на мача!

20:47 Популярната певица Нели Петкова изпълнява националния химн на България. В очакване сме на стартовите състави

20:45 Все още залата не е пълна. Преди около 40 минути завърши мачът между Полша и Словения, така че трябваше да излязат първо зрителите от този мач преди да започнат да влизат феновете, най-вече на България

20:40 Франция победи Сърбия с 3-1 и чака победителя от мача България - Германия