Изборите за президент на ФИФА няма да бъдат отлагани заради спрените права на Блатер и Платини, заяви принц Али от Йордания

Изборите за президент на ФИФА няма да бъдат отлагани заради спрените права на Блатер и Платини, заяви принц Али от Йордания

Изборите за президент на ФИФА ще се проведат на 26-и февруари и датата за това няма да бъде променяна въпреки наказанията на Сеп Блатер и Мишел Платини със спиране на правата им за 90 дни

Изборите за президент на ФИФА ще се проведат на 26-и февруари и датата за това няма да бъде променяна въпреки наказанията на Сеп Блатер и Мишел Платини със спиране на правата им за 90 дни. Това заяви един от кандидатите за поста - Принц Али бин ал Хусейн от Йордания. Блатер, който е актуалният президент на световната централа, и Платини - шеф на УЕФА, са със спрени управленски функции след решение на Комисията по етика на ФИФА от миналата седмица. Прокуратурата на Швейцария и Комисиите във ФИФА разследват обвинения в корупция и на двамата. На 20-и октомври е насрочено извънредно заседание на изпълкома на ФИФА, като очакванията са да има отлагане на изборния конгрес, планиран за 26-и февруари 2016-а година.

"Отлагането на изборите единствено ще забави промените и ще създаде още повече нестабилност", заяви Принц Али бин ал Хусейн. "Едно такова отлагане ще покаже на света, че уроците не са научени, че задкулисните сделки, които съсипаха имиджа на ФИФА, продължават", добави той.

Платини до месец септември не беше въвлечен в корупционния скандал и много хора го смятат все още за фаворит номер 1 за поста на Сеп Блатер. Но тогава излезе на бял свят плащане на 2 милиона швейцарски франка (2,09 милиона долара) към него от страна на световната организация. Французинът твърди, че това е неговият хонорар като съветник по организацията на Световното първенство в Южна Африка, но платен с 9 години закъснение.

Весела Лечева: Имахме трудности при подготовката за Олимпиадата

„Заради ограничения щаб на БОК“

ФИФА съобщи за рекорден брой трансфери през 2025 година

Числото представлява увеличение от 7% спрямо предходната година

Fibank предлага ексклузивна серия монети и кюлчета от злато и сребро, посветени на Годината на Коня

В унисон с най-актуалните нумизматични тенденции и двете монети – златната и сребърната – носят портрета на крал Чарлз III

Българският олимпийски комитет прие годишния си бюджет

Около 1,5 милиона евро е рамката, малко по-малко от миналата година

Весела Лечева: Смея да твърдя, че за първи път България ще има толкова силен отбор на Зимните олимпийски игри

"Българската делегация ще бъде от 20 представители", посочи председателят на БОК

Спортният тотализатор дава над 25 000 евро за спорт в Бургас

Българският спортен тотализатор ще предостави 25 564,59 евро (50 000 лв.) за организирането на спортни събития в Бургас през годината.