Левски Волей спечели женското "вечно дерби" (снимки+видео)

"Сините" победиха ЦСКА с 3:2 гейма в пълната зала "Сиконко"

Женският отбор на Левски Волей победи ЦСКА в дербито на 3-ия кръг на Държавното първенство с 3:2 гейма (25:17, 22:25, 21:25,25:17,15:10), предаде репортер на Novsport.com.

В много инфарктен и оспорван двубой „сините” надделяха над вечния си съперник в почти пълната зала „Сиконко” в столичния квартал „Люлин”.

През по-голямата част от мача инициативата се държеше предимно от състава на ЦСКА, но момичетата на Юлия Иванова не си повярваха и след като поведоха с 2:1 гейма допуснаха много грешки в четвъртата част, която загубиха катастрофално на 17 точки.

В тайбрека „сините” дръпнаха убедително с 8:1. Отборът на ЦСКА успя да върне интригата, след като доведе нещата до 7:10, но оттам нататък отново последва спад в играта на „червените” и те загубиха след 15:10.

По този начин отборът на Левски Волей продължи победната си серия от началото на сезона, докато шампионките от ЦСКА записаха първо поражение.
Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“