Пирин спечели градското дерби

"Oрлетата" надвиха Атлетик с 2:0 в мач от областната група Зона "Бистрица", съобщи кореспондент на Novsport.com

Футболистите на Пирин (Благоевград) победиха съгражданите си от Атлетик с 2:0 в мач от 13-ия кръг на областната група Зона "Бистрица", съобщи кореспондент на Novsport.com.

Двубоят се игра на базата на "орлетата" в Рилци, но "зелените" бяха символичен гост в мача. Капитанът Манол Занев откри резултата през първото полувреме от дузпа.

През втората част Христо Огнянов оформи крайното 2:0 в мача в полза на Пирин. Това бе 12-а победа за Пирин, който има само една загуба от Миньор (Елешница).

В следващия, предпоследен кръг Пирин приема тимът на Горно Драглище, а в последния кръг от есенния дял на първенството гостува на отбора на Септември (Полето), който играе домакинските си мачове в Симитли.

Това може да се окажат последните мачове на Пирин в аматьорския футбол. В града все по упорито се говори, че от зимата отборът на Благоевград отново ще се върне в професионалния футбол с чужд лиценз.

Вальо Илиев: Равностоен мач и ценен опит за младите