Шалке разби Нюрнберг и вече е на три точки от върха

Волфсбург спечели с 4:1 дербито на Долна Саксония

Съставът на Шалке 04 остана непобеден през последния месец, след като спечели с категоричното 4:0 домакинството си на Нюрнберг от 13-ия кръг на германската Бундеслига.

„Кралскосините”, които не познават вкуса на поражението от 15.10.2011 г., когато отстъпиха пред Кайзерслаутерн, поведоха още в 13-ата минута на срещата с попадение на холандския си голмайстор Клас Ян Хунтелаар.

Малко преди почивката авансът на домакините набъбна на два гола, след като испанската легенда Раул се разписа в 39-ата минута, а в 66-ата отново Хунтелаар направи преднината на Шалке класическа.

Крайното 4:0 пък бе оформено от Холтби, който вкара в 84-ата минута след пас на Раул и така подпечата успеха на своите.

След нея възпитаниците на Феликс Магат се приближиха само на три точки от лидера Байерн (Мюнхен), който по-късно днес играе с шампиона Борусия (Дортмунд).

Четири гола днес вкара и отборът на Волфсбург, който надигра с 4:1 гостуващия Хановер в дербито на Долна Саксония.

С две попадения за „вълците” се отличи босненецът Хасан Салихамиджич, който откри резултата в 22-ата минута с първия си гол за тима, а в 36-ата вкара и втори след пас на бразилеца Крис.

Две минути преди паузата обаче гостите от Хановер върнаха едно попадение чрез Кристиан Шулц, но 10 минути след почивката Волфсбург пак дръпна с два гола, като точен бе бранителят Крис, чието съмнение в срещата бе под сериозен въпрос заради мускулна травма.

Малко след това гостите останаха с човек по-малко, тъй като Яя Конан бе изгонен, а в 74-ата минута домакините се възползваха от численото си предимство и вкараха четвърти гол чрез Мадлунг.

С успеха си Волфсбург събра 16 точки и се отдалечи от опасната зона, приближавайки се на 3 пункта от днешния си съперник.