Васко да Гама подчини Авай и излезе начело в бразилското първенство

Васко да Гама свали Коринтианс от върха след победа с 2:0

Васко да Гама свали Коринтианс от върха в бразилското първенство, след като в среща от 36-ия кръг се наложи с 2:0 над последния в класирането Авай.

Отборът вече има 65 точки и два мача до края, а Коринтианс е с 64 и играе днес с Атлетико Минейро, също застрашен от изпадане отбор.
Гостите от Авай останаха с десет души още в 20-ата минута, след като Жуниор Урсо беше отстранен заради червен картон.

Но чак в 50-ата минута Фелипе откри резултата в полза на Васко да Гама. В 65-ата минута Елтон вкара за 2:0 и успокои феновете на стадион "Сао Жануарио".

Сао Пауло удари с 3:1 Америка (Минейро) и почти стопи шансовете на гостите да се спасят от изпадане два кръга преди края. Те имат 34 точки и заемат предпоследното 19-о място, докато Сао Пауло е на 5-а позиция с 56.

Важна победа именно за запазване на елитния си статус постигна отборът на Сеара, който би с 3:1 Гремио. Сеара има 38 точки на 17-о място в класирането, колкото има и Крузейро една позиция по-нагоре.
Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)