Физиката и защитата - слаби страни на Григор Димитров

Физиката и защитата - слаби страни на Григор Димитров

Оценяват Гришо като най-големия талант в световния тенис

Григор Димитров трябва да работи над физиката и защитата си, ако иска да печели тит­ли от Големия шлем, пише електронното издание „Блийчрипорт".

Сайтът прави анализ на младите тенисисти, които могат да направят фурор през 2012-а, а българинът е един от тях. „Ако иска да постигне успех, той трябва постоянно да покрива кор­та и да прави минимум непредизвикани грешки", пише медията.

Все пак изданието отчита и силните страни на Григор. „Талант. Прави удари „а ла федерер", при които смяташ, че дори не може да достигне до топката. Има страхотно виждане на корта и отличен усет за играта. С елегантния бекхенд с една ръка изпълнява без усилия сервис. Той е най-талантливият от всички.
Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.

Синер мина с лекота през екзекутора на Гришо от Australian Open

Италианецът се нуждаше от малко над час игра за първа победа в Доха