Атлетико диша във врата на лидерите в Примера след 2:0 в Сан Себастиан (ВИДЕО)

Гол на Антоан Гризман в 9-ата минута и късно попадение на Яник Ферейра Караско бяха достатъчни на Атлетико (Мадрид) да вземе трите точки при гостуването си на Реал Сосиедад в 8-ия кръг на Примера дивисион.

Отборът на Диего Симеоне беше на 5 точки от лидерите Реал Мадрид, Барселона и Селта, но с успеха 2:0 стопи разликата на 2 точки.

А за Сосиедад, които завършиха мача с 9 човека, серията им от само една победа в осем мача ги прати в зоната на изпадащите на фона на слуховете, че треньорът им Дейвид Мойс е пред уволнение.

Капитанът Коке пропусна с глава още в 4-ата минута на „Аноета” след центриране на Фелипе Луис, но пет минути по-късно „дюшекчиите” излязоха напред в резултата, като Коке беше архитектът на успешната атака. Той намери Гризман на чиста позиция, а последният, който напусна Сан Себастиан през лятото на 2014 г., избяга от отбраната на домакините и прехвърли Рули за 1:0.

Най-чистото положение за Реал пропусна Иманол Агирече, като опитите на домакините бяха притъпени.

Подобно бе положението и през второто полувреме. Бившият футболист на Арсенал Карлос Вела прати над гредата на Ян Облак.

Ситуацията на Сосиедад се усложни, след като Диего Рейес и Йонатас видяха червения картон за разногласия между втория гол на Атлетико в първата минута на добавеното време, когато Караско финтира Рули и прати в празната врата.