Джокович стартира с драматична победа в Лондон (видео)

Новак Джокович спаси мачбол и обърна Томаш Бердих

Номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) спаси мачбол при победата над Томаш Бердих (Чехия) в първия си мач от група "А" на финалния турнир на АТП в Лондон. Джокович надделя трудно над седмия поставен Бердих с 3-6, 6-3, 7-6(3) след 2:39 часа игра.

Сърбинът, който в последните седмици се възстановяваше от травма на дясното рамо, стартира неуверено и загуби първите четири гейма в мача, което се оказа решаващо за изхода на първия сет, информира БТА. Постепенно Джокович започна да намира играта си и във втората част нямаше особени проблеми.

Бердих пропиля аванс от 4-2 в третия сет, а след това пропусна мачбол след форхенд в мрежата при 6-5 и сервис на съперника си.
Така се стигна до тайбрек, в който сърбинът доминираше и даде само три точки на съперника си.

"Това беше най-тежкият ми мач от Откритото първенство на САЩ", заяви Джокович, който спечели три от четирите турнира от Големия шлем през сезона с изключение на "Ролан Гарос" и измести Рафаел Надал (Испания) от първото място в световната ранглиста.

"Не съм особено доволен от играта ми. Знам, че не играх на нужното ниво, но все пак победата си е победа.", допълни сърбинът, който има само 4 загуби в 74 мача през сезона. Бердих пък съжаляваше за пропуснатите възможности. "Може би рискувах прекалено при мачбола, но аз по принцип така играя. Това беше моят шанс да приключа срещата, но не успях да се възползвам", каза Бердих.

В другата среща от групата Давид Ферер (Испания) победи представителя на домакините Анди Мъри с 6-4, 7-5. След двубоя Мъри се оплака от травма в областта на аддукторите и намекна, че може да прекрати участието си в турнира.
Приемлив жребий за Гришо на Ролан Гарос

Българинът попадна в потока на Синер

Джокович си подари победа №1100 (ВИДЕО)

За 37-ия си рожден ден

Адриан Андреев отпадна в квалификациите на Ролан Гарос

Българинът не успя да се пребори за място в основната схема

Григор Димитров ще бъде поставен под номер 10 в схемата на "Ролан Гарос"

През миналата година българинът достигна до осминафиналите в Париж, като там бе спрян от Александър Зверев

Зверев: Отново мога да мечтая, защото играя добре

Александър ще се опита да спечели в Париж първа титла от Големия шлем в кариерата си