Комисията за ветерански тенис на ITF повиши категорията на турнира на "Дема"

Комисията за ветерански тенис на ITF повиши категорията на турнира на "Дема"

Новоизбраната комисия за ветерански тенис на Международната федерация по тенис (ITF), в която член вече е и президентът на БФТ Стефан Цветков, повиши категорията на международния турнир за ветерани "Bulgarian Open" от четвърта на трета

Новоизбраната комисия за ветерански тенис на Международната федерация по тенис (ITF), в която член вече е и президентът на БФТ Стефан Цветков, повиши категорията на международния турнир за ветерани "Bulgarian Open" от четвърта на трета.

Турнирът се провежда в средата на месец август на ТК "Дема" в София и от следващата година ще носи повече точки за световната ранглиста. Другото международно състезание за ветерани у нас - "Мемориал Любен Генов" - запазва четвъртата си категория, а амбицията е и той да бъде повишен през следващата година.

Днешното първо заседание на комисията бе открито от президента на ITF Франческо Ричи Бити, който поздрави новоизбраните й членове. В комисията освен Стефан Цветков са Питър Бредертън, президент на тенис федерацията на Великобритания, Дейвид Стобарт от австралийската федерация, Серхио Елиас (Чили), Лорна Крог (Република Южна Африка), Петер Надер (Австрия), Каролин Николс (САЩ) и Елси Веентхер Спърт (Холандия).

На заседанието бяха разисквани множество въпроси за календара и регламента на веригата на ITF за ветерани. Голямо значение се отдава и на първото Европейско първенство, което ще се проведе в София в началото на юли.

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”