Дортмунд би с лекота Габала, Обамеянг реализира хеттрик (ВИДЕО)

Додо вкара гола на честта за азерите, които отстъпиха с 1:3 на собствения си стадион

Борусия Дортмунд спечели с лекота с 3:1 гостуването си на Габала в група „C” от Лига Европа и е лидер в групата със 7 точки в актива си, докато азербайджанците остават на последно място с 1 точка.

Домакините имаха две отлични възможности да открият резултата още в първите минути на срещата, но първо Зеньов стреля неточно с глава в 7-ата минута, а две по-късно пред естонеца се откри нова възможност да стреля, но предпочете да подаде към Додо, което се оказа грешен ход.

Последваха силни минути за Борусия, в които германския тим успя да наложи своя ритъм, а в 31-ата Пиер-Емерик Обамеянг с брилянтен прехвърлящ удар порази вратата на Габала.

Страхотно двойно между Кагава и Обамеянг в 38-ата доведе до втори гол за гостите, като отново габонската звезда на Борусия бе точен.

В добавеното време Станкович пропусна да върне един гол от пасива на своя тим и стреля над вратата.

През втората част темпото забележимо спадна, а чистите положения липсваха до последния четвърт част на двубоя.

В 72-ата минута Гинтер с феноменален пас намери непокрития Хофман в полето на Габала, който обаче не успя да преодолее Безотосний. При последвалото центриране Ройс засече в движени топката от границата на големия пеналт, Безотосний успя да спаси, но Обамеянг бе в близост и на празна врата оформи своя хеттрик.

Възможност за четвърти гол се отвори пред габонеца в 90-ата минута, но не успя да се възползва от грешката на отбраната и стреля право във вратаря.

В третата минута на добавеното време домакините успяха поне малко да зарадват феновете по трибуните на „Баксел Арена” с гол, чийто автор бе бразилецът Додо.

В следващата си среща от група „C” Габала гостува на Борусия Дортмунд на 11 ноември.