Сестри Стоеви на четвъртфинал в Париж

Сестри Стоеви на четвъртфинал в Париж

В спор за място на полуфиналите те ще играят с квалификантките Кюн Еун Джун и Сеун Чан Шин от Република Корея

Сестрите Стефани и Габриела Стоеви се класираха за четвъртфиналите в турнира на двойки на турнира по бадминтон от Суперсериите във френската столица Париж с награден фонд 275 хиляди долара. Българките победиха във втория кръг Исин Бао и Цянсин Чжун (Китай) с 21:17, 19:21, 21:12 за 66 минути.

Сестрите водеха убедително през първата част. Те записаха аванс от 16:10 и 18:13, за да поведат след 21:17 точки. Във втория гейм златните медалистки от Игрите в Баку започнаха по-добре и направиха 9:4, но китайките изравниха 12:12. След това българките имаха аванс от 16:14 и 19:18, но съперничките им взеха три поредни точки за 21:19. В третата част сестрите отново доминираха. Те поведоха с 11:6, а след това с 16:9 и 19:10, за да стигнат до крайния успех след 21:12.

В спор за място на полуфиналите Стоеви ще играят с квалификантките Кюн Еун Джун и Сеун Чан Шин от Република Корея.

Спечелихме мача в три гейма и сме много щастливи от начина по които играхме... Утре се изправяме срещу Jung/Shin от Кореа... Няма да е лесен мач, но ние сме готово за това предизвикателство, заяви след срещата Стоеви.

Алберто Бетиол триумфира в XIII етап от Обиколката на Италия

Италианецът с първа победа от две години насам

Министърът на младежта и спорта инспектира състоянието на спортната болница „Проф. д-р Димитър Шойлев“

Министърът се срещна с ръководството и медицинските специалисти

Почина двукратният шампион на NASCAR Кайл Буш

Причините за смъртта на 41-годишната легенда още не са оповестени

Белгиец спечели XII етап от колоездачната Обиколка на Италия

Алек Сегерт от отбора на Бахрейн Викториъс триумфира в етапа от Империя до Нови Лигуре

България с двама финалисти Евро 2026 по борба

България с двама финалисти в първия ден на европейското за момчета, а друг ще спори за бронза в Самоков.

Отиде си легенда на художествената гимнастика

На 89-годишна възраст почина легендарната треньорка по художествена гимнастика Златка Бончева, съобщават от БФХГ.